21 вересня 2018 року у всьому світі традиційно відзначають Міжнародний День Миру.
Учні Берегівської ЗОШ №5 до Дня миру провели флешмоб - власноруч виготовлені печива у вигляді голубів миру роздавали берегівчанам.
21 вересня 2018 року у всьому світі традиційно відзначають Міжнародний День Миру. Тема свята цього року звучить так – "Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини". Що це за свято і як його будуть відзначати в Україні – далі в матеріалі.
День миру – історія свята
Для декого мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи, а будинкам не загрожують ворожі снаряди. Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це лише мрія. Ці люди постійно живуть в страху та атмосфері нестабільності, для них кожен день – може стати останнім. Саме для них і існує День миру.
25 років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. В Україні День миру святкують щорічно від 2002 року.
На Генеральній асамблеї ООН в 2015 році всіма країнами-учасницями були одноголосно затверджені 17 основних цілей, яких необхідно досягти для забезпечення миру за наступні 15 років. Головними завданнями є викорінення бідності і голоду, вирішення проблеми нестачі ресурсів, боротьба з хворобами і забрудненням навколишнього середовища, забезпечення соціальної рівності.
У 2014 році Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Крим і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських військових та мирних жителів, в тому числі – й дітей. Тисячі людей, з окупованих українських територій, стали вимушеними переселенцями. З 2014 року по сьогодні жоден із днів в Україні не був Днем миру, але він обов'язково повернеться.
В якості емблеми до Дня миру використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи.