Управління освіти та культури Берегівської міської ради

 

Правопросвітницький проект "Я маю право!"

З метою формування та сприяння підвищенню в підростаючого покоління м. Берегове необхідних знань, умінь і навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних молоді для ефективного соціального функціонування, реалізації їх життєвих цілей і завдань щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України – управлінням освіти Берегівської міської ради протягом  жовтня – грудня 2018 року проведено наступні заходи:

10 жовтня 2018 року на базі Берегівської гімназії проведено міський семінар за участю голів метод-об’єднань вчителів історії та правознавства «Євроатлантична інтеграція України».

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права 10 грудня у міських закладах освіти пройшов Всеукраїнський урок «Права людини», в усіх школах міста проводились виховні години, присвячені ознайомленню з Конвенцією прав людини, у бібліотеках міських шкіл організовані виставки.

У гімназії була проведена правознавча вікторина серед учнів 9-11 класів; учнівське самоврядування «Платан» виготовило інформаційні стенди про права дітей.

У ЗОШ №1 були проведені уроки-лекції «Міжнародні механізми захисту прав людини», «Ти – людина: значить маєш право».

Цікаво пройшло тренінгове заняття у ЗОШ №3 «Булінг у шкільному середовищі: нові виклики та шляхи запобігання агресивності, інших проявів негативізму в спілкуванні дітей», була організована виставка малюнків «Кожна дитина має право», проведений турнір у 9 класі «Ти і закон».

Викладачі ЗОШ №4 організували екскурсії у Берегівську синагогу з відвідуванням музею та у Берегівський угорський національний театр імені Д. Ійєша з подальшим переглядом фільму про вшанування пам'яті жертв сталінських репресій («маленькі роботи»). У школі в 11х класах були проведені батьківські збори на тему: «Права і обов'язки дітей».

Змістовно пройшов тиждень у ЗОШ №5. Був проведений позакласний захід «Обов'язки та права – усьому голова», у рамках якого відбулася зустріч з представником кримінальної поліції Михайловим О.В., а також виховний захід у 3х класах «Права дитини», на який була запрошена спеціаліст відділу державної виконавчої служби Павлова Р.

У ЗОШ №6 проведено імітаційну гру «Законодавчий процес»; а у ЗОШ №7 відбулася ділова гра «Я – людина. А отже, маю права».

У ЗОШ №9 були проведені такі заходи: інтерактивний урок «Я і мої права», правова вікторина «Запитання від Феміди», перегляд та обговорення кінофільму «Країна іграшок».

Вихованці ЗОШ №10 переглянули науково-популярний фільм «Конвенція прав дитини», у школі була організована виставка малюнків «Права очима дітей». 

У закладах загальної середньої освіти проведено акцію  «16 днів проти  насильства» у період з 25 листопада по 10 грудня 2018 року. У рамках акції проведено   фотоконкурс   «Моя родина без насильства»,   інформаційно – просвітницькі акції та заходи серед дітей, молоді, різних категорій сімей, спрямовані на попередження насильства в сім’ї, запобігання торгівлі людьми, гендерної рівності, засідання круглого столу «Діти Берегова проти СНІДУ».