Управління освіти та культури Берегівської міської ради

 

Архів

 

 

16 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ КІБОРГІВ
ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ, ЯКА СТАЛА СИМВОЛОМ НЕЗЛАМНОСТІ ТА МУЖНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ, ТРИВАЛА 242 ДНІ: З 26 ТРАВНЯ 2014 РОКУ ПО 22 СІЧНЯ 2015 РОКУ. 

16 СІЧНЯ З ІНІЦІАТИВИ САМИХ «КІБОРГІВ», ЯКІ ПРОЙШЛИ ЧЕРЕЗ 242-ДЕННЕ ПЕКЛО, ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ДАПУ ТА ВШАНОВУЄТЬСЯ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ ПОБРАТИМІВ. МОЖЛИВО, КОЛИСЬ ЦЯ ДАТА СТАНЕ ОФІЦІЙНОЮ.

ПАМ'ЯТАЙ ПРО НИХ!

ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ!

14-15.01.19 р. в Берегівській гімназії учасники театрального гуртка під керівництвом Кобзєвої О.М. та за допомогою Штефко І.І. виступили з театралізованим привітанням "Щедрий вечір! Добрий вечір! Добрим людям на здоров’я!". Всі присутні мали змогу ознайомитися з народними традиціями святкування Щедрого вечора та Маланки. Захід завершився веселими колядками.

На данном изображении может находиться: 9 человек, люди стоят и в помещении

 

На данном изображении может находиться: 12 человек, люди улыбаются, люди стоят и в помещении

До 22-ї річниці Конституції України відбувся урочистий захід з участю представників закладів освіти міста. Родзинками святкової події стали виконання викладацьким хором Берегівської дитячої школи мистецтв ім. З. Кодая Гімну України та "Молитви за Україну", а також декламація Кондраш Євгенією, ученицею ЗОШ №5, вірша "Любіть Україну" В.Сосюри. Захід завершився покалданням вінків та квітів до пам'ятника Кобзареві. 

 

 

 

 

 

22 червня вшановують жертв війни в Україні

У закладах освіти міста приспущено державні прапори. Протягом 20-21 червня силами волонтерів на міському кладовищі упорядковано місця поховання загиблих у боротьбі проти нацизму.

 

 

Пам’яті Роланда Поповича

Минуло 4 роки від дня загибелі у війні з Росією першого закрапатця. Берегівчанин РОЛАНД ПОПОВИЧ загинув 14 червня 2014 р. під час чергування на блокпості в районі с. Макарове Станично-Луганського району Луганської області. Школярі з літнього мовного табору вшанували пам’ять про нашого земляка.

 

 

День захисту дітей

До Дня захисту дітей на пл. Героїв вихованці дитячих садочків міста показували свої таланти-декламували, танцювали, співали. На радісне дійство прийшли подивитися батьки дошкільнят, братики й сестрички, мешканці та гості міста. У перерві між виступами ініціатор проведення конкурсу творчих робіт “Карпатський дивосвіт“ заслужений геолог України, почесна містянка Віра Миколаївна Зайцева вручила грамоти та подарунки переможцям та призерам змагання.

 

 

20 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

У закладах освіти міста проведено заходи зі вшанування жертв політичних репресій. Оформлено книжкові виставки «Зламана доля та не зламана воля»; проведено огляд художньої літератури «Репресоване Відродження»; відбулися інформаційні години, виховн ібесіди «Маленькі історії про великі істини. Права та свободи дитини», «Дитинство за колючим дротом»; пройшли години спілкування з переглядом мультимедійної презентації «Якщо на землі є пекло…», документальної хроніки «Б’є набат на спомин про жертв політичнихрепресій», «Політичні репресії 1937-1938 років – злочини комуністичного режиму».

 

17 травня. День Вишиванки!

У закладах освіти проводиться акція "До Дня Вишиванки - всі у вишиванках!". Традиційно вся перша міська школа рясніє вишиванками: всі у вишиваних сорочках чи сукенках - від директора Оксани Матолич до першачків.

 

 

7-8 травня в закладах освіти проведено низку заходів під гаслом "1939-1945. Пам’ятаємо!Перемагаємо!"

У 1-4 класах пройшли уроки мужності та пам'яті «1939-1945. Ніколи знову», у 5-11 класах - «Прагнення до свободи - вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна - завтра»; організовано майстер-класи з виготовлення символу пам'ятної дати - червоного маку та ліхтариків пам'яті; у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки «Незгасаючий подвиг безсмертя», пройшли бібліотечні години «Вони йшли на смерть за Батьківщину»; організовано перегляд документальних фільмів про події 1939-1945 р.р.

 

Сьогодні пройшов урочистий мітинг з відзначення Дня пам’яті та примирення

Представники шкіл міста взяли участь у загальноміському заході зі вшанування загиблих у Другій світовій війні. Школярі під керівництвом своїх наставників виготовили символічні червоні маки і прикріпили їх учасникам мітингу. Учні ЗОШ №5 візуально нагадали присутнім дату початку та завершення найстрашнішої війни ХХ сторіччя. У виконанні військовослужбовців в/ч с.Геча прозвучали патріотичні пісні. Присутні поклали квіти до Стіни Пам’яті Небесної Сотні та загиблих на Сході.

 

Колектив гімназії провів у міському Будинку культури загальногімназійний урок "Відродження нації", присвячений подіям Української революції 1917-1921 р.р.

На уроці згадали трагічні події біля станції Крути, учні 6-7 класів інценізували участь делегації УНР у підписанні світовими державами Брест-Литовського мирного договору, наголосили на важливості доленосної події для українців - Акту Злуки УНР та ЗУНР. Також гімназисти переглянули фрагменти документальної хроніки. Під час уроку лунали вірші про ті події, пісня гурту "Тінь Сонця " "Ніколи не плач ". Завершився захід зворушливою "Молитвою за Україну", до виконання якоїі долучилися всі присутні.

 

 

Закарпатська обласна філармонія в гостях у берегівських школярів

У програмі - виступи заслуженого артиста України О.Садварія та солістки філармонії Ірини Філіпенко, у виконанні яких прозвучали твори сучасних та зарубіжних авторів. Балетна група "Закарпатські візерунки" порадувала запальними хореографічними композиціями.

 

 

У міських школах розпочато курс бесід "Морально-ціннісні аспекти формування навичок здорового способу життя у старших підлітків"

Голова громадської організації "Батьківський захист" Олександр Соляник проводитиме інтерактивні заняття зі школярами з метою утвердження здорового способу життя та безпеки життєдіяльності серед підлітків та молоді, сприяння розвитку фізично, духовно, психічно і соціально здорової особистості.

 

 

100 років позашкіллю України

Сьогодні на центральній площі міста Берегова урочисто відзначили сторічний ювілей позашкільної освіти. У святі взяли участь школярі - вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості та представники шкіл міста і громадськості. У вступному слові ведуча свята А.Безик підкреслила велику роли закладів позашкільної освіти у вихованні підростаючого покоління, зробила історичний екскурс у минуле позашкілля на Берегівщині, починаючи зі створення пластової групи при Берегівські реальній гімназії у 1921 році закінчуючи сьогоденням. Начальник управління освіти Е.Бабяк та голова міського профкому працівників освіти М.Бубняк вручили педагогам-позашкільникам подяки та пам’ятні подарунки. Особливе вшанування випало на долю багаторічного працівника позашкільної освіти, натхненника й організатора сьогоднішнього свята Ніни Павлівни Жигуц! Присутні гучними оплесками вітали всіх "іменинників".

 

Обласний з’їзд лідерів учнівського врядування 14.04.2018

Представники міського органу учнівського врядування "Лідер" взяли участь у роботі круглого столу "Протидія шкільному булінгу", презентували свої напрацювання з цієї проблеми, були учасниками "Ярмарку професій", цікаво і зміствоно провели час у спілкування із ровесниками з інших регіонів нашого краю і привезли багато інформації та вражень, якими поділилися з міськими старшокласниками.

 

Переможці обласної виставки-конкурсу «Знай і люби свій край»

Вихованці гуртків БДЮТ здобули чотири призові місця.

 

 

Учора в закладах освіти міста - гімназії та ЗОШ №1 - побували представники підрозділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування "Захід"

Учні випускних класів із цікавістю слухали підполковника Андрія Рисюка, учасника АТО, старшого офіцера підрозділу, який провів захід "Доброго дня, моє майбутнє!". Зустріч проходила нестандартно, була надзвичайно змістовною, насиченою неочікуваним фактажем. Основна мета була досягнута - до старшокласників донесено: зберегти й захистиит рідну землю - це головний обов’зок справжнього громадянин.

 

 

Річниця Карпатської України

У закладах освіти пройшли заходи зі вшанування учасників подій часів Карпатської України. Представники шкіл міста взяли участь в урочистостях на Красному полі.

 

 

Пройшов щорічний міський захід - Шевченківські читання

Переможців міського конкурсу читців творів Т.Шевченка нагороджено грамотами. Пісні на вірші Кобзаря виконали учасники вчительського хору Берегівської школи мистецтв, учителі ЗОШ №1 К.Безик, М.Галушко та ЗОШ №5 Т.Клименко. Перед присутніми виступили найкращі декламатори. На завершення у виконанні всіх учасників заходу прозвучав духовний гімн України "Боже великий, єдиний..." До пам’ятника Поету поклали квіти.

 

 

Пам’яті Небенсної Сотні

У навчальних закладах міста відбулися заходи зі вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Небесної Сотні.20 лютого представники шкіл міста взяли участь у загальноміському мітингові зі вшанування всіх тих, хто мав мужність бути сміливим і й стати учасником подій на Майдані, де йшла боротьба за майбутнє України. За загиблими був відпралений молебень. До Стіни пам’яті поклали квіти. Пообіді школярі відвідали концерт камерного хору "Кантус", присвячений Героям Небесної Сотні.

 

Три роки подіям під Дебальцевим

У школах міста пройшли зустрічі з ветеранами війни на Сході - солдатом Олександром Судиловським та майором Дмитром Куликовським. Під час заходів учні переглянули документальний фільм, послухали виступи учасників тих трагічних подій, представник воєнкомату розповів про військові будні контрактників - солдатів та офіцерів, котрі перебувають на Сході.

 

 

Ушанування учасників бойових дій на території інших держав

У школах міста відбулися інформаційно-просвітницькі заходи та виставки документальних матеріалів. 16 лютого біля пам’ятника полеглим в Афганістані пройшов загальноміський мітинг зі вшанування військових, у якому взяли участь представники шкіл міста. По закінченні відбулося покладання квітів.

 

 

"Струни серця" знову в гостях у військових в селі Геча

Із маленькими "валентинамии" та святковим виступом завітали школярі ЗОШ №1 на чолі з директором О.Матолич до військовиків. Як і в попередній раз, вітання були сприйняті щирими оплесками. Цього дня зворушливі "валентинки" для дівчат та пісні у виконанні строковиків Кості Гурикая й Павла Сердюка із Дніпродзержинська та Адама Семененка із Мукачева, лист коханій авторства Богдана Чернова із Харкова, виконана з підтрики всіх присутніх пісня "Ангел світла" були гідним подарунком гостям із Берегова. До того ж парубки власноруч приготували смачні тортики, які всі скуштували за солодким столом. Позитивних вражень від цієї події у всіх учасників було безліч! Щиро вдячні за такі акції керівнику співочого гурту Аксенії Безик, командиру в/ч Руслану Івщуку та військовослужбовцю Інні Манько, яка опікується виховною роботою з особовим складом частини.

 

День Соборності України

У закладах загальної середньої освіти пройшли тематичні заходи

 

 

 

 

Святкова коляда для військовослужбовців

Співочий гурт "Струни серця" у військовій частині с.Геча та Берегівському військкоматі

 

 

 

 

Акція милосердя

12 січня вихованці Берегівської гімназії, ЗЗСО №1 та ЗЗСО №5 відвідали соціально-реабілітаційний центр для літніх людей "Ніка".

 

 

21 грудня з ініціативи Берегівської гімназії пройшов Різдвяний ярмарок.
На ярмарку реалізовувалися вироби, виготовлені гімназистами під керівництвом педагогів наставників М.Сабов та М.Кіз-Богачової. Виручені кошти будуть спрямовані в Берегівський громадський центр та Виноградівський дитячий будинок-інтернат для придбання святкових подарунків. До акції долучилися мешканці та гості міста, школярі та педагоги міських шкіл.

Благодійна акція гімназистів

21 грудня з ініціативи Берегівської гімназії пройшов Різдвяний ярмарок.

 

 

 

 

19.12.2017 року вихованці Берегівської гімназії показали благодійну виставу до дня Святого Миколая.Учні та вчителі широко долучилися до цієї благородної акції. Зібрані кошти (2028 грн.) було передано в Берегівський громадський центр "Кожен може допомогти", волонтери якого вже не перший рік закуповують та дарують солодощі до дня Святого Миколая дітям загиблих учасників АТО..

 

 

 

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права 8 грудня у міських закладах освіти пройшов Усеукраїнський урок «Права людини»; цього ж дня на базі ЗОШ №1 відбувся міжшкільний брейн-ринг «У світі Феміди», який проводили представники управління забезпечення прав людини Національної поліції України - у конкурсі взяли участь команди десятикласників гімназії, ЗОШ №1 та ЗОШ №5; журі в складі старшого інспектора сектору ювенальної превенції, капітана Лідії Мацецкої, старшого інспектора з особливих доручень, лейтенанта Тетяна Трильо та інспектора  відділу поліції, капітана Наталії Матіко за підсумками змагання визначило найкращу команду - "Закон" ЗОШ №1, гімназійна команда "Платан" посіла друге, а "Лідер" ЗОШ №5 – третє; у гості до берегівських школярів приїхали також учасники оркестру Національної поліції, у виконанні яких прозвучали прекрасні запальні музичні композиції.

 

 

 

8 грудня - Всеукраїнський урок "Права людини"

На базі першої міської школи (директор О.Матолич) управлінням забезпечення прав людини Національної поліції України проведено правовий брейн-ринг.

 

 

 

 

25 листопада школярі та педагоги взяли участь у скорботному мітингу-реквіємі зі вшанування жертв Голодомору.

 

 

 

21 листопада - День Гідності і Свободи

Біля скорботної Стіни пам’яті відбувся захід, присвячений Дню Гідності і Свободи, котрий відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Після хвилини мовчання в пам'ять про тих, хто загинув під час революцій та в боях за територіальну цілісність країни, берегівські школярі заспівали патріотичних пісень та продекламували вірші. Далі всі бажаючі поклали вінки й квіти та запалили лампадки біля Стіни.

 

17 ЛИТСОПАДА 2017 РОКУ СИЛАМИ МІСЬКОГО УЧНІВСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ БУЛА ПРОВЕДЕНА ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ "РАЗОМ ЗА МАЙБУТНЄ ЗЕМЛІ!".

 

 

ПРОТЯГОМ 12-13 ЖОВТНЯ В ШКОЛАХ МІСТА ПРОЙШЛИ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: ЗУСТРІЧІ ІЗ УЧАСНИКАМИ БОЙОВИХ ДІЙ НА СХОДІ, ШКІЛЬНІ ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНІ КОМПОЗИЦІЇ, ПЕРГЛЯДИ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ ПРО БОРОТЬБУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ З РОСІЙСЬКМИ ЗАГАРБНИКАМИ. ЗАВЕРШУЄТЬСЯ БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ "ДОПОМОЖИ ЗАХИСНИКУ УКРАЇНИІ" ЗІ ЗБОРУ ТЕПЛИХ РЕЧЕЙ ТА ПРОТИЗАСТУДНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ БІЙЦІВ 128 -Ї БРИГАДИ.

 

.

і

 

 

 

 

 

23 серпня в Берегові, як і в усій Україні відзначається свято, приурочене державному символу - Прапору України!

 

 

На відзначення 30-річчя Організації ветеранів Ураїни  в школах міста пройшли виховні заходи. 

 

 

 

21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

Протягом 17-22 травня 2017 року в школах міста пройшли заходи зі вшанування жертв політичних репресій: 

інформаційно- просвітницькі бесіди до річниці Великого терору «День пам’яті і скорботи»;  організовано екскурсії в музей Берегівщини, де щороку відкривається тематична експозиція; старшокласники переглянули документальні фільми «Шаповал Юрій. Великий терор 1937-1938 років в Україні: що відомо і що не відомо про нього сьогодні» та «Замордовані покоління»; у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки про репресії в радянські часи, під час Революції Гідності та на тимчасово окупованих територіях «Пам’ятаємо. Не забудемо»;  у день пам’яті жертв політичних репресій, 21 травня 2017 року, приспущено прапори на будівлях навчальних закладів; волонтерські групи учнівського врядування здійснили благоустрій прилеглого до пам’ятника жертвам політичних репресій парку.

 

 

 

 


 

 

У міському Будинку культури відкрилася виставка "Закарпатські воїни АТО"

 

Вихованці міських шкіл та дошкільнята разом із наставниками можуть побачити страшні атрибути неоголошеної війни, познайомитися із документальними фотоматеріалами, послухати учасників бойових дій на Сході.

 

 

 

 

 

8 травня - День пам’яті та примирення

9 травня - День Перемоги над нацизмом у ІІ світовій війні

 

У школах міста пройшли майстер-класи з вигитовлення маків - символу пам’яті за загиблими; оформлено виставку історичної та мемуарної літератири "Навічно в пам’яті народній"; 4-5 травня проведено інформаційні хвилинки; організовано перегляд та обговорення документальних фільмів про події ІІ світової війни; здійснено випуск тематичних стіннівок;  представники шкіл міста взяли участь у загальноміських урочистостях; вихованці шкіл та вчителі привітали ветеранів зі святом літературно- музичною композицією. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    17.03.2017 вчителями історії проведено уроки «100–річчя подій Української революції 1917- 1921 років», присвячені постатям, що відроджували

незалежність України в XX столітті. Проведено інформаційні читання «Український державотворчий процес». Шкільні органи учнівського врядування оформили тематичну виставку малюнків «1917  -  1921рр.». У бібліотеках започатковано змінну книжкову виставку «100 років Української революції. Відроджена держава».

 

 

Річниця проголошення Карпатської України

У навчальних закладах пройшли інформаційно-просвітницькі бесіди, присвячені 78 річниці проголошення Карпатської України; перегляди та обговорення документальних фільмів «Гіркота солодкої землі», «Карпатська Україна. Хроніка подій проголошення Карпатської України», «Срібна Земля. Закарпаття»; органи шкільного учнівського врядування організували виставку плакатів та стінгазет-колажів із фотодокументами періоду 1938-1939р.р., оформлено виставки документальної та художньої літератури «Українська держава на теренах Закарпаття».

 

 

 

 

 

9  БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

ЦЬОГОРІЧ ЦЮ ПОДІЮ ВИРІШИЛИ ВІДЗНАЧИТИ ПРОВЕДЕННЯМ ПОЕТИЧНОГО МАРАФОНУ «НАС ЄДНАЄ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО» - З ІНІЦІАТИВИ ОРГАНУ ШКІЛЬНОГО ВРЯДУВАННЯ БЕРЕГІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №5 ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА - БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА КОБЗАРЮ. РОЗПОЧАЛИ АКЦІЮ ВИХОВАНЦІ ЗОШ № 5 ІЗ ПЕРЕДНІМ СЛОВОМ ДИРЕКТОРА О.ФАТУЛИ. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАХОДУ ПРОХОДИЛО ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА З ПИТАНЬ ВИХОВНОЇ РОБОТИ А.КАЛЕНСЬКОЇ. ЕСТАФЕТУ ПРОДОВЖИЛИ УЧНІ МІСЬКИХ ШКІЛ, УЧИТЕЛІ, ГОСТІ МІСТА, ВСІ НЕБАЙДУЖІ ДО ШЕВЕЧНКОВОГО СЛОВА.

 

 

21 лютого -Міжнародний день рідної мови
Найрізноманітніші заходи з нагоди  Міжнародного дня рідної мови тривали упродовж тижня. Метою їх було: поглибити знання учнів про рідну мову, її історію; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси та мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності в нашого життя.

 

 

 

 

 

 

   20 лютого - чорний день в історії України. У ці дні ми з глибоким смутком вшановуємо героїв "Небесної сотні", які 2014-го загинули за свободу просто в центрі  Києва.
 У всіх школах міста був проведений  Єдиний урок «Київ. Майдан. Пам’ять», пройшли виховні заходи патріотичного змісту. Представники шкільних колективів взяли участь у мітингові-реквіємі  зі вшанування загиблих, поклали квіти та запалили свічки біля підніжжя Стіни пам’яті «Небесної сотні».

 

 

 

 

 

16 лютого відбулися урочистості з нагоди 28-ої річниці виведення військ з Афганістану.  Учні ЗОШ № 1  виступили перед ветеранами Афганістану на святкових зборах, що відбулися у великому залі райдержадміністації. Під керівництвом педагога- організатора Безик А.М.  старшокласники підготували літературно – музичну композицію  під назвою «Не вбивайте синів».

 

Наших військових завжди підтримують учні шкіл. У Берегівській ЗОШ №1 з’явилася традиція-вони до свят збирають воїнам АТО солодощі. На свято св. Миколая наші герої отримали від вихованців Берегівської ЗОШ №1 такий подаруночок від найменших учнів 1Б клас де класоводом є Барнич М.І. Повернувшись додому військовослужбовець 128 бригади, зенітного дивізіону, зенітно-ракетної батареї Юрій Тимко відвідав учнів та подякував їм за гостинець. Також діточки отримали прапор України, де всі солдати цієї батареї поклали свої підписи та висловили слова подяки. Цінуймо і шануймо наших героїв, бо вони оберігають наш спокій.

 

Благодійна акція "Допоможем Авдіївці"

Учні та батьки Берегівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 приєдналися до міської благодійної акції "Допоможемо Авдіївці", яка тривала з 06.02 по 10.02. Зібрано теплий одяг, медикаменти та солодощі для дітей і воїнів-захисників. Велике спасибі всім, хто долучився до  благодійної акції.

 

 

 

 

 

День Соборності України

20 січня у всіх навчальних закладах міста пройшли урочистості до Дня Соборності України. На велелюдному міському мітингові з участю школярів, педагогів, керівників міста із інформаційно-просвітницькою промовою виступив директор Берегівської гімназії, учитель історії Кенийз В.М. Учениця Берегівської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 імені Т.Шевченка Євгенія Кондраш продекламувала славнозвісний вірш В.Сосюри "Любіть Україну". Присутні поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку  та до стели Небесної Сотні. Гімназисти під керівництвом педагога-організатора О.Рибалки  організували урочистий флешмоб.

 

 

 

 

 


    17.03.2017 вчителями історії проведено уроки «100–річчя подій Української революції 1917- 1921 років», присвячені постатям, що відроджували

незалежність України в XX столітті. Проведено інформаційні читання «Український державотворчий процес». Шкільні органи учнівського врядування оформили тематичну виставку малюнків «1917  -  1921рр.». У бібліотеках започатковано змінну книжкову виставку «100 років Української революції. Відроджена держава».

 

 

Річниця проголошення Карпатської України

У навчальних закладах пройшли інформаційно-просвітницькі бесіди, присвячені 78 річниці проголошення Карпатської України; перегляди та обговорення документальних фільмів «Гіркота солодкої землі», «Карпатська Україна. Хроніка подій проголошення Карпатської України», «Срібна Земля. Закарпаття»; органи шкільного учнівського врядування організували виставку плакатів та стінгазет-колажів із фотодокументами періоду 1938-1939р.р., оформлено виставки документальної та художньої літератури «Українська держава на теренах Закарпаття».

 

 

 

 

 

9  БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

ЦЬОГОРІЧ ЦЮ ПОДІЮ ВИРІШИЛИ ВІДЗНАЧИТИ ПРОВЕДЕННЯМ ПОЕТИЧНОГО МАРАФОНУ «НАС ЄДНАЄ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО» - З ІНІЦІАТИВИ ОРГАНУ ШКІЛЬНОГО ВРЯДУВАННЯ БЕРЕГІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №5 ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА - БІЛЯ ПАМ’ЯТНИКА КОБЗАРЮ. РОЗПОЧАЛИ АКЦІЮ ВИХОВАНЦІ ЗОШ № 5 ІЗ ПЕРЕДНІМ СЛОВОМ ДИРЕКТОРА О.ФАТУЛИ. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАХОДУ ПРОХОДИЛО ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА З ПИТАНЬ ВИХОВНОЇ РОБОТИ А.КАЛЕНСЬКОЇ. ЕСТАФЕТУ ПРОДОВЖИЛИ УЧНІ МІСЬКИХ ШКІЛ, УЧИТЕЛІ, ГОСТІ МІСТА, ВСІ НЕБАЙДУЖІ ДО ШЕВЕЧНКОВОГО СЛОВА.

 

 

21 лютого -Міжнародний день рідної мови
Найрізноманітніші заходи з нагоди  Міжнародного дня рідної мови тривали упродовж тижня. Метою їх було: поглибити знання учнів про рідну мову, її історію; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси та мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності в нашого життя.

 

 

 

 

 

 

   20 лютого - чорний день в історії України. У ці дні ми з глибоким смутком вшановуємо героїв "Небесної сотні", які 2014-го загинули за свободу просто в центрі  Києва.
 У всіх школах міста був проведений  Єдиний урок «Київ. Майдан. Пам’ять», пройшли виховні заходи патріотичного змісту. Представники шкільних колективів взяли участь у мітингові-реквіємі  зі вшанування загиблих, поклали квіти та запалили свічки біля підніжжя Стіни пам’яті «Небесної сотні».

 

 

 

 

 

16 лютого відбулися урочистості з нагоди 28-ої річниці виведення військ з Афганістану.  Учні ЗОШ № 1  виступили перед ветеранами Афганістану на святкових зборах, що відбулися у великому залі райдержадміністації. Під керівництвом педагога- організатора Безик А.М.  старшокласники підготували літературно – музичну композицію  під назвою «Не вбивайте синів».

 

Наших військових завжди підтримують учні шкіл. У Берегівській ЗОШ №1 з’явилася традиція-вони до свят збирають воїнам АТО солодощі. На свято св. Миколая наші герої отримали від вихованців Берегівської ЗОШ №1 такий подаруночок від найменших учнів 1Б клас де класоводом є Барнич М.І. Повернувшись додому військовослужбовець 128 бригади, зенітного дивізіону, зенітно-ракетної батареї Юрій Тимко відвідав учнів та подякував їм за гостинець. Також діточки отримали прапор України, де всі солдати цієї батареї поклали свої підписи та висловили слова подяки. Цінуймо і шануймо наших героїв, бо вони оберігають наш спокій.

 

Благодійна акція "Допоможем Авдіївці"

Учні та батьки Берегівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 приєдналися до міської благодійної акції "Допоможемо Авдіївці", яка тривала з 06.02 по 10.02. Зібрано теплий одяг, медикаменти та солодощі для дітей і воїнів-захисників. Велике спасибі всім, хто долучився до  благодійної акції.

 

 

 

 

 

День Соборності України

20 січня у всіх навчальних закладах міста пройшли урочистості до Дня Соборності України. На велелюдному міському мітингові з участю школярів, педагогів, керівників міста із інформаційно-просвітницькою промовою виступив директор Берегівської гімназії, учитель історії Кенийз В.М. Учениця Берегівської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 імені Т.Шевченка Євгенія Кондраш продекламувала славнозвісний вірш В.Сосюри "Любіть Україну". Присутні поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку  та до стели Небесної Сотні. Гімназисти під керівництвом педагога-організатора О.Рибалки  організували урочистий флешмоб.

 

 

 

16 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ КІБОРГІВ
ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ, ЯКА СТАЛА СИМВОЛОМ НЕЗЛАМНОСТІ ТА МУЖНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ, ТРИВАЛА 242 ДНІ: З 26 ТРАВНЯ 2014 РОКУ ПО 22 СІЧНЯ 2015 РОКУ. 

16 СІЧНЯ З ІНІЦІАТИВИ САМИХ «КІБОРГІВ», ЯКІ ПРОЙШЛИ ЧЕРЕЗ 242-ДЕННЕ ПЕКЛО, ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ДАПУ ТА ВШАНОВУЄТЬСЯ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ ПОБРАТИМІВ. МОЖЛИВО, КОЛИСЬ ЦЯ ДАТА СТАНЕ ОФІЦІЙНОЮ.

ПАМ'ЯТАЙ ПРО НИХ!

ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ!

14-15.01.19 р. в Берегівській гімназії учасники театрального гуртка під керівництвом Кобзєвої О.М. та за допомогою Штефко І.І. виступили з театралізованим привітанням "Щедрий вечір! Добрий вечір! Добрим людям на здоров’я!". Всі присутні мали змогу ознайомитися з народними традиціями святкування Щедрого вечора та Маланки. Захід завершився веселими колядками.

На данном изображении может находиться: 9 человек, люди стоят и в помещении

 

На данном изображении может находиться: 12 человек, люди улыбаются, люди стоят и в помещении

До 22-ї річниці Конституції України відбувся урочистий захід з участю представників закладів освіти міста. Родзинками святкової події стали виконання викладацьким хором Берегівської дитячої школи мистецтв ім. З. Кодая Гімну України та "Молитви за Україну", а також декламація Кондраш Євгенією, ученицею ЗОШ №5, вірша "Любіть Україну" В.Сосюри. Захід завершився покалданням вінків та квітів до пам'ятника Кобзареві. 

 

 

 

 

 

22 червня вшановують жертв війни в Україні

У закладах освіти міста приспущено державні прапори. Протягом 20-21 червня силами волонтерів на міському кладовищі упорядковано місця поховання загиблих у боротьбі проти нацизму.

 

 

Пам’яті Роланда Поповича

Минуло 4 роки від дня загибелі у війні з Росією першого закрапатця. Берегівчанин РОЛАНД ПОПОВИЧ загинув 14 червня 2014 р. під час чергування на блокпості в районі с. Макарове Станично-Луганського району Луганської області. Школярі з літнього мовного табору вшанували пам’ять про нашого земляка.

 

 

День захисту дітей

До Дня захисту дітей на пл. Героїв вихованці дитячих садочків міста показували свої таланти-декламували, танцювали, співали. На радісне дійство прийшли подивитися батьки дошкільнят, братики й сестрички, мешканці та гості міста. У перерві між виступами ініціатор проведення конкурсу творчих робіт “Карпатський дивосвіт“ заслужений геолог України, почесна містянка Віра Миколаївна Зайцева вручила грамоти та подарунки переможцям та призерам змагання.

 

 

20 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

У закладах освіти міста проведено заходи зі вшанування жертв політичних репресій. Оформлено книжкові виставки «Зламана доля та не зламана воля»; проведено огляд художньої літератури «Репресоване Відродження»; відбулися інформаційні години, виховн ібесіди «Маленькі історії про великі істини. Права та свободи дитини», «Дитинство за колючим дротом»; пройшли години спілкування з переглядом мультимедійної презентації «Якщо на землі є пекло…», документальної хроніки «Б’є набат на спомин про жертв політичнихрепресій», «Політичні репресії 1937-1938 років – злочини комуністичного режиму».

 

17 травня. День Вишиванки!

У закладах освіти проводиться акція "До Дня Вишиванки - всі у вишиванках!". Традиційно вся перша міська школа рясніє вишиванками: всі у вишиваних сорочках чи сукенках - від директора Оксани Матолич до першачків.

 

 

7-8 травня в закладах освіти проведено низку заходів під гаслом "1939-1945. Пам’ятаємо!Перемагаємо!"

У 1-4 класах пройшли уроки мужності та пам'яті «1939-1945. Ніколи знову», у 5-11 класах - «Прагнення до свободи - вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна - завтра»; організовано майстер-класи з виготовлення символу пам'ятної дати - червоного маку та ліхтариків пам'яті; у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки «Незгасаючий подвиг безсмертя», пройшли бібліотечні години «Вони йшли на смерть за Батьківщину»; організовано перегляд документальних фільмів про події 1939-1945 р.р.

 

Сьогодні пройшов урочистий мітинг з відзначення Дня пам’яті та примирення

Представники шкіл міста взяли участь у загальноміському заході зі вшанування загиблих у Другій світовій війні. Школярі під керівництвом своїх наставників виготовили символічні червоні маки і прикріпили їх учасникам мітингу. Учні ЗОШ №5 візуально нагадали присутнім дату початку та завершення найстрашнішої війни ХХ сторіччя. У виконанні військовослужбовців в/ч с.Геча прозвучали патріотичні пісні. Присутні поклали квіти до Стіни Пам’яті Небесної Сотні та загиблих на Сході.

 

Колектив гімназії провів у міському Будинку культури загальногімназійний урок "Відродження нації", присвячений подіям Української революції 1917-1921 р.р.

На уроці згадали трагічні події біля станції Крути, учні 6-7 класів інценізували участь делегації УНР у підписанні світовими державами Брест-Литовського мирного договору, наголосили на важливості доленосної події для українців - Акту Злуки УНР та ЗУНР. Також гімназисти переглянули фрагменти документальної хроніки. Під час уроку лунали вірші про ті події, пісня гурту "Тінь Сонця " "Ніколи не плач ". Завершився захід зворушливою "Молитвою за Україну", до виконання якоїі долучилися всі присутні.

 

 

Закарпатська обласна філармонія в гостях у берегівських школярів

У програмі - виступи заслуженого артиста України О.Садварія та солістки філармонії Ірини Філіпенко, у виконанні яких прозвучали твори сучасних та зарубіжних авторів. Балетна група "Закарпатські візерунки" порадувала запальними хореографічними композиціями.

 

 

У міських школах розпочато курс бесід "Морально-ціннісні аспекти формування навичок здорового способу життя у старших підлітків"

Голова громадської організації "Батьківський захист" Олександр Соляник проводитиме інтерактивні заняття зі школярами з метою утвердження здорового способу життя та безпеки життєдіяльності серед підлітків та молоді, сприяння розвитку фізично, духовно, психічно і соціально здорової особистості.

 

 

100 років позашкіллю України

Сьогодні на центральній площі міста Берегова урочисто відзначили сторічний ювілей позашкільної освіти. У святі взяли участь школярі - вихованці гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості та представники шкіл міста і громадськості. У вступному слові ведуча свята А.Безик підкреслила велику роли закладів позашкільної освіти у вихованні підростаючого покоління, зробила історичний екскурс у минуле позашкілля на Берегівщині, починаючи зі створення пластової групи при Берегівські реальній гімназії у 1921 році закінчуючи сьогоденням. Начальник управління освіти Е.Бабяк та голова міського профкому працівників освіти М.Бубняк вручили педагогам-позашкільникам подяки та пам’ятні подарунки. Особливе вшанування випало на долю багаторічного працівника позашкільної освіти, натхненника й організатора сьогоднішнього свята Ніни Павлівни Жигуц! Присутні гучними оплесками вітали всіх "іменинників".

 

Обласний з’їзд лідерів учнівського врядування 14.04.2018

Представники міського органу учнівського врядування "Лідер" взяли участь у роботі круглого столу "Протидія шкільному булінгу", презентували свої напрацювання з цієї проблеми, були учасниками "Ярмарку професій", цікаво і зміствоно провели час у спілкування із ровесниками з інших регіонів нашого краю і привезли багато інформації та вражень, якими поділилися з міськими старшокласниками.

 

Переможці обласної виставки-конкурсу «Знай і люби свій край»

Вихованці гуртків БДЮТ здобули чотири призові місця.

 

 

Учора в закладах освіти міста - гімназії та ЗОШ №1 - побували представники підрозділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування "Захід"

Учні випускних класів із цікавістю слухали підполковника Андрія Рисюка, учасника АТО, старшого офіцера підрозділу, який провів захід "Доброго дня, моє майбутнє!". Зустріч проходила нестандартно, була надзвичайно змістовною, насиченою неочікуваним фактажем. Основна мета була досягнута - до старшокласників донесено: зберегти й захистиит рідну землю - це головний обов’зок справжнього громадянин.

 

 

Річниця Карпатської України

У закладах освіти пройшли заходи зі вшанування учасників подій часів Карпатської України. Представники шкіл міста взяли участь в урочистостях на Красному полі.

 

 

Пройшов щорічний міський захід - Шевченківські читання

Переможців міського конкурсу читців творів Т.Шевченка нагороджено грамотами. Пісні на вірші Кобзаря виконали учасники вчительського хору Берегівської школи мистецтв, учителі ЗОШ №1 К.Безик, М.Галушко та ЗОШ №5 Т.Клименко. Перед присутніми виступили найкращі декламатори. На завершення у виконанні всіх учасників заходу прозвучав духовний гімн України "Боже великий, єдиний..." До пам’ятника Поету поклали квіти.

 

 

Пам’яті Небенсної Сотні

У навчальних закладах міста відбулися заходи зі вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Небесної Сотні.20 лютого представники шкіл міста взяли участь у загальноміському мітингові зі вшанування всіх тих, хто мав мужність бути сміливим і й стати учасником подій на Майдані, де йшла боротьба за майбутнє України. За загиблими був відпралений молебень. До Стіни пам’яті поклали квіти. Пообіді школярі відвідали концерт камерного хору "Кантус", присвячений Героям Небесної Сотні.

 

Три роки подіям під Дебальцевим

У школах міста пройшли зустрічі з ветеранами війни на Сході - солдатом Олександром Судиловським та майором Дмитром Куликовським. Під час заходів учні переглянули документальний фільм, послухали виступи учасників тих трагічних подій, представник воєнкомату розповів про військові будні контрактників - солдатів та офіцерів, котрі перебувають на Сході.

 

 

Ушанування учасників бойових дій на території інших держав

У школах міста відбулися інформаційно-просвітницькі заходи та виставки документальних матеріалів. 16 лютого біля пам’ятника полеглим в Афганістані пройшов загальноміський мітинг зі вшанування військових, у якому взяли участь представники шкіл міста. По закінченні відбулося покладання квітів.

 

 

"Струни серця" знову в гостях у військових в селі Геча

Із маленькими "валентинамии" та святковим виступом завітали школярі ЗОШ №1 на чолі з директором О.Матолич до військовиків. Як і в попередній раз, вітання були сприйняті щирими оплесками. Цього дня зворушливі "валентинки" для дівчат та пісні у виконанні строковиків Кості Гурикая й Павла Сердюка із Дніпродзержинська та Адама Семененка із Мукачева, лист коханій авторства Богдана Чернова із Харкова, виконана з підтрики всіх присутніх пісня "Ангел світла" були гідним подарунком гостям із Берегова. До того ж парубки власноруч приготували смачні тортики, які всі скуштували за солодким столом. Позитивних вражень від цієї події у всіх учасників було безліч! Щиро вдячні за такі акції керівнику співочого гурту Аксенії Безик, командиру в/ч Руслану Івщуку та військовослужбовцю Інні Манько, яка опікується виховною роботою з особовим складом частини.

 

День Соборності України

У закладах загальної середньої освіти пройшли тематичні заходи

 

 

 

 

Святкова коляда для військовослужбовців

Співочий гурт "Струни серця" у військовій частині с.Геча та Берегівському військкоматі

 

 

 

 

Акція милосердя

12 січня вихованці Берегівської гімназії, ЗЗСО №1 та ЗЗСО №5 відвідали соціально-реабілітаційний центр для літніх людей "Ніка".

 

 

21 грудня з ініціативи Берегівської гімназії пройшов Різдвяний ярмарок.
На ярмарку реалізовувалися вироби, виготовлені гімназистами під керівництвом педагогів наставників М.Сабов та М.Кіз-Богачової. Виручені кошти будуть спрямовані в Берегівський громадський центр та Виноградівський дитячий будинок-інтернат для придбання святкових подарунків. До акції долучилися мешканці та гості міста, школярі та педагоги міських шкіл.

Благодійна акція гімназистів

21 грудня з ініціативи Берегівської гімназії пройшов Різдвяний ярмарок.

 

 

 

 

19.12.2017 року вихованці Берегівської гімназії показали благодійну виставу до дня Святого Миколая.Учні та вчителі широко долучилися до цієї благородної акції. Зібрані кошти (2028 грн.) було передано в Берегівський громадський центр "Кожен може допомогти", волонтери якого вже не перший рік закуповують та дарують солодощі до дня Святого Миколая дітям загиблих учасників АТО..

 

 

 

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права 8 грудня у міських закладах освіти пройшов Усеукраїнський урок «Права людини»; цього ж дня на базі ЗОШ №1 відбувся міжшкільний брейн-ринг «У світі Феміди», який проводили представники управління забезпечення прав людини Національної поліції України - у конкурсі взяли участь команди десятикласників гімназії, ЗОШ №1 та ЗОШ №5; журі в складі старшого інспектора сектору ювенальної превенції, капітана Лідії Мацецкої, старшого інспектора з особливих доручень, лейтенанта Тетяна Трильо та інспектора  відділу поліції, капітана Наталії Матіко за підсумками змагання визначило найкращу команду - "Закон" ЗОШ №1, гімназійна команда "Платан" посіла друге, а "Лідер" ЗОШ №5 – третє; у гості до берегівських школярів приїхали також учасники оркестру Національної поліції, у виконанні яких прозвучали прекрасні запальні музичні композиції.

 

 

 

8 грудня - Всеукраїнський урок "Права людини"

На базі першої міської школи (директор О.Матолич) управлінням забезпечення прав людини Національної поліції України проведено правовий брейн-ринг.

 

 

 

 

25 листопада школярі та педагоги взяли участь у скорботному мітингу-реквіємі зі вшанування жертв Голодомору.

 

 

 

21 листопада - День Гідності і Свободи

Біля скорботної Стіни пам’яті відбувся захід, присвячений Дню Гідності і Свободи, котрий відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Після хвилини мовчання в пам'ять про тих, хто загинув під час революцій та в боях за територіальну цілісність країни, берегівські школярі заспівали патріотичних пісень та продекламували вірші. Далі всі бажаючі поклали вінки й квіти та запалили лампадки біля Стіни.

 

17 ЛИТСОПАДА 2017 РОКУ СИЛАМИ МІСЬКОГО УЧНІВСЬКОГО ВРЯДУВАННЯ БУЛА ПРОВЕДЕНА ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ "РАЗОМ ЗА МАЙБУТНЄ ЗЕМЛІ!".

 

 

ПРОТЯГОМ 12-13 ЖОВТНЯ В ШКОЛАХ МІСТА ПРОЙШЛИ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: ЗУСТРІЧІ ІЗ УЧАСНИКАМИ БОЙОВИХ ДІЙ НА СХОДІ, ШКІЛЬНІ ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНІ КОМПОЗИЦІЇ, ПЕРГЛЯДИ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ ПРО БОРОТЬБУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ З РОСІЙСЬКМИ ЗАГАРБНИКАМИ. ЗАВЕРШУЄТЬСЯ БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ "ДОПОМОЖИ ЗАХИСНИКУ УКРАЇНИІ" ЗІ ЗБОРУ ТЕПЛИХ РЕЧЕЙ ТА ПРОТИЗАСТУДНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ БІЙЦІВ 128 -Ї БРИГАДИ.

 

.

і

 

 

 

 

 

23 серпня в Берегові, як і в усій Україні відзначається свято, приурочене державному символу - Прапору України!

 

 

На відзначення 30-річчя Організації ветеранів Ураїни  в школах міста пройшли виховні заходи. 

 

 

 

21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

Протягом 17-22 травня 2017 року в школах міста пройшли заходи зі вшанування жертв політичних репресій: 

інформаційно- просвітницькі бесіди до річниці Великого терору «День пам’яті і скорботи»;  організовано екскурсії в музей Берегівщини, де щороку відкривається тематична експозиція; старшокласники переглянули документальні фільми «Шаповал Юрій. Великий терор 1937-1938 років в Україні: що відомо і що не відомо про нього сьогодні» та «Замордовані покоління»; у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки про репресії в радянські часи, під час Революції Гідності та на тимчасово окупованих територіях «Пам’ятаємо. Не забудемо»;  у день пам’яті жертв політичних репресій, 21 травня 2017 року, приспущено прапори на будівлях навчальних закладів; волонтерські групи учнівського врядування здійснили благоустрій прилеглого до пам’ятника жертвам політичних репресій парку.