Управління освіти та культури Берегівської міської ради

 

ІІ Літня школа з математики та інформатики, Літній університет завершили свою роботу

3 лип. 2023
ІІ Літня школа з математики та інформатики, Літній університет завершили свою роботу

Завершили роботу ІІ Літня школа з математики та інформатики, Літній університет,  в яких взяли участь 159 учнів. Серед них представники майже усіх територіальних громад Закарпаття, а також діти з числа внутрішньо переміщених осіб. Швидко проминули два тижні, які учні провели в Ужгородському науковому ліцеї Закарпатської обласної ради і Ужгородському національному університеті.

Ініціаторами заходу виступили голова обласної військової адміністрації – Віктор Микита та департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації та Ужгородський національний університет.   Літня школа і Літній університет проводилась на базі Ужгородського наукового ліцею та ДВНЗ „Ужгородський національний університет”. 126 учнів 7-9 класів-учасників Літньої школи мали можливість працювати з педагогами наукового ліцею та викладачами Ужгородського національного університету, поглиблювати свої знання з математики та інформатики, а 33  десятикласники в Літньому університеті ознайомилися з діяльністю  факультетів  та  спеціальностями, за якими  здійснюється підготовка.  Науковці та викладачі кафедр презентували  свої досягнення та результати роботи зі студентською молоддю,  участь у різного рівня наукових конференціях тощо. Учні із задоволенням  відвідували лекції, тренінги, брали участь у дискусіях тощо.  Тобто робили перші кроки на шляху до вибору майбутньої професії та самореалізації в ній. Адже наступного року вони стоятимуть перед вибором закладу вищої освіти, спеціальності та організації студентського життя.

Крім того, програма перебування в Літній школі і Літньому університеті передбачала насичене і цікаве дозвілля – екскурсії музеями, зустрічі, майстер-класи, театралізовані вистави, спортивні розваги, заходи профорієнтаційного змісту й не тільки. Співорганізаторами його стали Комунальний заклад вищої освіти „Академія культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради, Закарпатський обласний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”, Громадська організація „Нова генерація України”, Ужгородське вище комерційне училище Державного торговельно-економічного університету. 

Тож учасники збагатилися новими знаннями, відпочили, а ще знайшли нових друзів і отримали незабутні враження від побаченого і почутого. Слід зазначити , що з ЗЗСО Берегівської територіальної громади 6 учнів, учасники обласної олімпіади з математики мали можливість відпочити в математичній літній школі

На завершення основної  програми  – навчальної – учасники отримали сертифікати, які вручили голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, ректор „УжНУ” Володимир Смоланка та директорка департаменту освіти і науки, молоді і спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець.

Бажаємо всім доброго, яскравого, неперевершеного та незабутнього відпочинку  і мирних світанків.