Підручники для школи
 

Управління освіти та культури Берегівської міської ради

 

Понеділок після Пасхи буде робочим днем

20 квіт. 2022
Цього року 25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть не святковими, а звичайними робочими днями

Понеділок після Пасхи буде робочим днем

 

 

Враховуючи умови воєнного стану, перший день після Пасхи – понеділок, 25 квітня, буде звичайним робочим днем. Також робочими днями будуть 2 та 9 травня.

Про це йдеться у роз'ясненні Державної служби України з питань праці.

У Держслужбі нагадують, що Кодексом законів про працю України встановлено 9 святкових днів (зокрема 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота (7 січня і 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця).

У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Таким чином, навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день).

«Однак статтею 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів. Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку», – повідомили у Державній службі України з питань праці.