Управління освіти та культури Берегівської міської ради

 

Шкарлет: ДПА скасували, щоб поставити дітей у рівні умови

23 бер. 2021
Шкарлет: ДПА скасували, щоб поставити дітей у рівні умови

Шкарлет: ДПА скасували, щоб поставити дітей у рівні умови

Рішення про скасування державної підсумкової атестації учнів 4-х та 9-х класів ухвалено з метою досягнення рівних умов для всіх школярів країни.

Про це під час виступу в парламенті, відповідаючи на запитання народної депутатки Наталії Піпи, заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.

«ДПА у 4-х та 9-х класах дійсно відмінено, для того щоб поставити у рівні умови тих дітей, які навчалися дистанційно в «червоних» зонах, і які на сьогодні не мали можливості навчатись в повноформатному режимі», – сказав міністр.

Він також висловив переконання, що альтернативою державній підсумковій атестації на сьогодні є поточні результати контролю в школі.

Водночас міністр не погодився з результатами соціологічних досліджень, які свідчать про те, що 72% респондентів вважають, що запровадження дистанційних інструментів і методів навчання частково або відчутно знизило якість шкільної освіти.

«І щодо оцінки якості будь якої системи дистанційного навчання. Щоквартально Державна служба якості освіти робить моніторинг і немає підтвердження цифр щодо провальної системи дистанційної освіти», – відповів Шкарлет.

Водночас він заявив, що зараз в Україні існує декілька інструментів забезпечення навчання.

«Для цього були реалізовані декілька інструментів для вирівняння знань студентів. Всеукраїнська школа онлайн дозволяє сьогодні в повноформатному режимі забезпечити процес навчання не тільки в школі, а і в дистанційній формі», – сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

Як відомо, Міністерство освіти звільнило від проходження державної підсумкової атестації учнів, які цього року завершують 4-ті та 9-ті класи. Відповідний наказ підписаний міністром освіти 3 березня.