Управління освіти та культури Берегівської міської ради

 

Обговорено важливі питання функціонування освітньої галузі області

20 вер. 2018
Обговорено важливі питання функціонування освітньої галузі області

Обговорено важливі питання функціонування освітньої галузі області

Сьогодні, 20 вересня, під головуванням директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ганни Сопкової відбулася нарада з окремих питань організації освітнього процесу в закладах освіти області. 
Зокрема, йшлося про виконання Закону України „Про освіту” в частині забезпечення прозорості та інформаційної відкритості у діяльності місцевих органів управління освітою та закладів освіти. На сьогодні висвітлення роботи державних органів влади, шкіл – це не данина моді, а вимога часу й Закону. З урахуванням цього зобов’язано присутніх на нараді відповідальних за роботу сайтів у районах, містах, ОТГ, закладах освіти, забезпечити відкритість та загальнодоступність ресурсів інформацією про діяльність освітньої галузі на відповідній території. 
З начальниками та головними бухгалтерами місцевих органів управління освітою обговорено використання коштів освітньої субвенції на впровадження якісної, сучасної та доступної освіти, визначеної Концепцією „Нова українська школа”. Загалом в області, наголосила Ганна Іванівна, завдяки коштам субвенції та місцевих бюджетів для 18 492 першокласників вдалося придбати шкільні парти, дошки, 700 класів отримали комплекти комп’ютерної техніки тощо. Продовжено роботу з підтримки чотирьох закладів області, що є учасниками Всеукраїнського експерименту з упровадження Державного стандарту початкової освіти. 
Було акцентовано увагу на роботі інклюзивно-ресурсних центрів області. Проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами та складання індивідуальної програми розвитку, а також надання системного кваліфікованого супроводу дітей віком від 2 до 18 років, консультування педагогів та батьків з питань інклюзивного навчання – це та діяльність, яку нині забезпечують такі центри за місцем проживання дитини. У свою чергу, ця робота також має бути прозорою і доступною, адже для облаштування центрів державою виділено кошти, які більшість районів використала повною мірою. За місцем проживання не здійснюють комплексну оцінку дітей тільки у Виноградівському та Воловецькому районах. 
До присутніх на нараді було доведено і результати аналізу ЗНО-2018, зробленого департаментом освіти і науки облдержадміністрації за трьома аспектами: позиція Закарпаття на фоні України, результати області у порівнянні з минулим роком та результати у розрізі районів (міст). Аналогічний аналіз результатів ЗНО, ДПА та вступу до ВНЗ на виконання підсумкового розширеного засідання колегії департаменту зроблено також місцевими органами управління освітою і буде також узагальнено департаментом. 
Серед питань, порушених директором департаменту освіти і науки облдержадміністрації, і питання підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період. Так, департаментом проаналізовано ступінь їх готовності в розрізі кожної адміністративно-територіальної одиниці і наголошено на відповідальності місцевих органів управління освітою, керівників закладів за створення належних умов для забезпечення належних умов функціонування закладів освіти. 
Відповідно до нового Закону України „Про освіту” керівник здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу. На цьому вкотре зупинилася Ганна Іванівна, аналізуючи підготовку документації шкіл до початку нового навчального року, роботу з учнями з питань попередження травматизму, організації курсів підвищення кваліфікації педагогів, подання статистичної звітності, організації на базі закладів освіти різного роду заходів тощо. 
– Вирішення важливих та актуальних питань функціонування закладів освіти області – запорука успішної реалізації права кожного на здобуття якісної освіти, – наголосила на завершення наради Ганна Сопкова.